DGK Temsilciler Buluşması 2022, Ankara'da gerçekleşti

Ankara’da 19-20 Mart tarihlerinde, DATÜB Gençlik Kolları Türkiye Öğrenci Temsilcileri Buluşması 2022 gerçekleşti.


Toplantıya DATÜB Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmihan Kassanov, DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi İskender Ziyaoğlu, Muhammed Nizam ve Aziz Ajiyev, DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker, Yardımcısı Selim Kamiloğlu ve DATÜB Gençlik Kolları Halkla İlişkiler Sorumlusu Onur Bayram ile Türkiye’nin farklı şehirlerinden Öğrenci Şehir Temsilcileri, DGK Temsilcileri ve DGK Gönüllüleri katıldı.


İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İsmihan Kassanov, birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti. Ardından toplantıya katılan şehir temsilcileri kendilerini tanıttı. Ardından DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker, DATÜB Gençlik Kolları’nın faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı.


DGK Yönetim Kurulu Üyeleri, 2022 faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ardından DATÜB Gençlik Kolları’nı komisyonları açıklandı. Şehir temsilcilerinin de dahil olacağı projelerin ön hazırlığı yapıldı.


Yemek arasının ardından ikinci oturumu başlayan toplantıda, bütün temsilcilerin proje, faaliyet, istek, görüş ve önerileri dinlendi. Bir sonraki toplantının nerede olacağıyla ilgili temsilciler fikirlerini söyleyerek oylama yaptılar. Yapılan oylama sonucu DGK Temsilciler Toplantısı 2023’ün Çanakkale’de yapılması kararlaştırıldı.


DATÜB Gençlik Kolları tarafından Ahıska’ya götürülecek şehir, kura çekimiyle belirlendi. Temsilcilerin çektiği kura sonucu Antalya’daki Ahıskalı öğrenci ve gençler, Ahıska’ya götürülecek şehir oldu.


Toplantı toplam 8 saat sürdü.


DATÜB Gençlik Kolları olarak toplantıya katılan tüm temsilcilerimize fikirleri ve projeleri için teşekkür ediyoruz.Gelecek için güçlü gençlik!
#DATÜBGençlikKolları