Kars, Erzincan ve Erzurumlu gençleri buluşturma günü

DATÜB (Dünya Ahıska Türkleri Birliği) Gençlik Kolları Kars, Erzincan ve Erzurum’da gençler ile bir araya geldi.

DATÜB Gençlik Kolları, 20 Mayıs tarihinde yapmış olduğu Erzurum gezisinde Kars, Erzincan ve Erzurum’da yaşayan öğrencilerle buluştu.

20 Mayıs 2017 tarihli geziye, DATÜB Gençlik Kollarını temsilen Kamil Hamzayev, DATÜB Erzincan temsilcisi Vahid Mirza ve DATÜB Erzurum temsilcisi Elvin Halilov katıldı.

İki günlük program doğrultusunda, ilk gün Erzincan’da yaşayan gençlere okumaları ve bir kütüphane oluşturmaları yolunda ilk adımı atmaları için DATÜB Gençlik Kolları tarafından gönderilen kitaplar hediye edildi. 21 Mayıs 2017 tarihinde DATÜB Erzincan temsilcisi Vahid Mirza ile birlikte yola çıkan Erzincanlı Ahıska Türkü gençler, Erzurum’da öğrenim hayatına devam eden öğrenciler ile tanışmak üzere Erzurum’a gitti. Yaklaşık 70 kişi olan Erzincan gençlerini, Erzurum’da DATÜB Erzurum temsilcisi Elvin Halilov ve 65 kişilik bir grup karşıladı. Aralarında Kars’tan gelen öğrencilerin olduğu Erzurum grubu, Erzincan’dan gelen gençlere şehirlerini tanıtmak amacıyla bir şehir turu düzenlediler.

Şehir turunun ardından tanışma toplantısının yapılacağı salona geçen Ahıska Türk’ü gençler birlikte akşam yemeklerini yediler. Yemeğin ardından yöresel müzikler eşliğinde bilgi yarışmaları yapan Ahıska Türk’ü gençler keyifli bir gece geçirdiler.

DATÜB Gençlik Kollarını temsilen Erzurum’da bulunan Kamil Hamzayev, gençlere hitaben yaptığı konuşmasında ‘‘Öncelikle bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan, yardımını hiçbir zaman bizden esirgemeyen Erzincan temsilcimiz Sayın Vahid Mirza’ya Gençlik Kolları adına çok teşekkür ediyorum. DATÜB Gençlik Kolları olarak aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Okuyacağınız kitaplar, üreteceğiniz fikirler ile bizlere yardımcı olacağınızdan eminiz. DATÜB Gençlik Kolları olarak her zaman gençlerin yanındayız’’ dedi.

Ardından mikrofona gelen DATÜB Erzincan temsilcisi Vahid Mirza ‘’DATÜB Gençlik Kolları ile birlikte yapmış olduğumuz bu etkinlik, gençliğin güzel yarınlara gideceğinin bir göstergesi. Sizin gibi başarılı gençlerin eğitime ne kadar önem verdiğini biliyorum ve ilerleyen dönemlerde güzel projelerle birlikte tekrardan görüşeceğimize inanıyorum’’ diye konuştu.