Ziyatdin Kassanov'dan, Ahıska Sürgünü şahidi Raşid Ahmedov'a elektrikli sandalye desteği

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, ihtiyaç sahibi vatandaşların her alanda yanında olmaya devam ediyor. İstanbul’un Esenyurt ilçesi, Saadetdere mahallesinde yaşayan 1939 doğumlu Ahıska Sürgünü canlı tanığı Ahıskalı Raşid Ahmedov’un talep ettiği elektrikli tekerlekli sandalye talebi yerine getirildi.

 

 

DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ve DATÜB Asistanı Medine Aznavur, yürüyemediği için dışarıya çıkamayan Raşid Ahmedov’a elektrikli tekerlekli sandalye vererek yüzünü güldürdü.

 

Yapılan ziyaret ile ilgili açıklama yapan Fuat Uçar, “İstanbul’da yaşayan, Ahıska Sürgünü tanığını ziyaret edip, elektrikli sandalyeyi DATÜB Genel Başkanımızın talimatıyla aldık ve ihtiyaç sahibi büyüğümüze teslim ettik. Raşid Dedemize sağlık dileklerimizi ilettik ve sağlığı için bir doktor bularak tedavi için kendisine bundan sonraki süreçte de yardımcı olacağız. Genel Başkanımıza ve bizlere dua eden dedemiz, teşekkürünü bildirdi.” dedi.

 

 

Şeker hastalığı dolayısıyla oldukça zor günler geçiren Raşid Ahmedov’un kızı Rufina Ahmedova, Fuat Uçar’a teşekkür ederek, “Talebimizi kısa sürede karşıladınız. Babam, rahatsızlığından dolayı maalesef dışarı çıkamıyordu. Sayenizde artık dışarı çıkabilecek. Değerli Genel Başkanımız Ziyatdin Bey’e ve bu çalışmaları oldukça başarılı bir şekilde yürüten Fuat Bey’e teşekkür ederim. İyi ki varsınız. İyi ki DATÜB gibi böyle bir birlik var. O kadar minnettarız ki sizlere, bize hemen yardım elinizi uzattınız. İşte gerçek, işte yardım! İşiniz daima rahat ve başarılı ve kolay olsun. Yaşasın DATÜB! Ziyatdin Bey’in kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.