Philadelphia'da yaşayan Ahıskalı Türk gençler, DATÜB Genel Merkezi'ni ziyaret etti

ABD, Philadelphia’da yaşayan ve eğitim alan Ahıskalı Türk gençler, DATÜB Yönetim Kurulu tarafından DATÜB ABD Temsilciliği kurma yetkisi verilen ve aynı zamanda Philadelphia Ahıskalı Türkler Dernek Başkanı olan iş insanı Shuhrat Temirov ile birlikte 8 Eylül 2020 tarihinde DATÜB Genel Merkezi’ni ziyaret etti. 

 

ABD’de farklı üniversitelerde eğitim alan Ahıskalı Türk gençler ziyaret kapsamında DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ile bir araya gelerek DATÜB faaliyetleri başta olmak üzere bugüne kadar hayata geçirilen çalışmalar hakkında bilgi aldılar. DATÜB’ün Amerika’da yeniden yapılanma süreci ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.  

 

 

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren gençler, Shuhrat Temirov tarafından oluşturulmaya başlanan DATÜB ABD Temsilciliği oluşumunu desteklediklerini ifade ederken bu sürecin içerisinde olarak milletimizin ABD’de daha iyi bir şekilde temsil edilmesi, gençlik kollarının oluşumu ve diğer hususlarda gereken desteği vereceklerini bildirdiler. 

 

 

ABD’de yaşayan Ahıskalı Türk gençlerin ziyareti ile ilgili konuşan Fuat Uçar, “Milletimizin geleceği gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Bu süreçte gençlerin destekleri oldukça önemlidir. Zaten Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov, gençlere her zaman destek olmuştur. Genel Merkezi’mizi ziyaret ederek çalışmalarımızı ilk ağızdan dinleyen, bundan sonraki faaliyetlerimize ise desteklerini ifade eden samimi, eğitimli, dürüst, bir o kadar da cesur olan gençlerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder gerek eğitimlerinde gerekse de çalışma hayatlarında başarılar dileriz.” dedi.  

 

DATÜB Genel Merkezi