DATÜB Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etti

DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Erzincan İl Temsilcisi Vahit Mirza, DATÜB Erzincan Temsilcisi Yardımcısı Gülmira Elisagil ve DATÜB Kadın Kolları Erzincan Temsilcisi Elmira Elisagil’den oluşan DATÜB Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent'i makamında ziyaret etti.  

 

Görüşmede, Genel Sekreter Fuat Uçar, öncelikle DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’un selamını iletti. Ardından, Erzincan Üniversitesi'ndeki Ahıskalı öğrenci sayısının artırılması hakkında görüşüldü. Daha sonra Rektör Levent'e DATÜB faaliyetleri ile ilgili bilgi verildi. 

 

 

DATÜB Heyetinin ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduğunu söyleyen Rektör Levent, Ahıskalı öğrencilerle ilgili talebin değerlendirileceğini belirtti. 

 

Daha sonra DATÜB Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ile bir araya gelerek öğrencilerin durumunu aktardı. Rektör Yardımcısı Başıbüyük, Ahıskalı Türk öğrencilere gerekli desteği sağlayacağını ifade etti.  

 

 

Oldukça güzel ve verimli geçen görüşmeden dolayı Rektör Prof. Dr. Akın Levent'e ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük'e teşekkür ederiz.