İsmail Mamet'e Kazakistan'dan çok anlamlı ödül!

DATÜB Akdeniz Temsilcisi İsmail Mamet, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Birinci Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev tarafından Kazakistan Halklar Asamblesinin kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla madalyona layık görüldü. 

 

Kazakistan Halklar Asamblesi adına Türkiye Cumhuriyeti’nin Çimkent'teki fahri konsolosu ve aynı zamanda DATÜB Kazakistan Çimkent Temsilciliği görevini yürüten Latifşah Asanov, 29 Temmuz 2020 tarihinde İsmail Mamet’e madalyonunu takdim etti.   

 

 

Gerek iş insanı gerek DATÜB Akdeniz Temsilcisi olarak yaptığı faaliyetleri dolayısıyla iki ülke arasındaki ikili dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlamasından dolayı Kazakistan Devleti tarafından madalyona layık görülen Mamet, “Öncelikle bu ödülün Genel Başkanımız Sn. Ziyatdin Kassanov sayesinde verildiğini söylemek isterim. Allah Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Latifşah Bey’in ödülü takdim etmesi ise beni ayrıca mutlu etti. Başkanımız, sayenizde milletimize yol göründü. Bu tarz ödüller ise bizleri daha da onurlandırıyor ve gururlandırıyor. Allah bizlere milletimizin geleceği yönünde her zaman gurur duyacağımız işler yapmayı nasip etsin. Ödül almam dolayısıyla beni tebrik eden herkesten Allah razı olsun. Güzel ve duygulu sözleriniz için teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Mamet’i ödül alması dolayısıyla kutlayan DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, “İsmail kardeşim her şeyin en iyisine layıktır. İnşallah gelecekte yapacağımız güzel çalışmalarla daha fazla ödüllere, madalyalara layık görüleceksin. Yürekten tebrik ederim.” ifadelerini kullandı. 

 

 

DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar ise "İsmail Bey, Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın verdiği bu anlamlı madalyadan dolayı sizi canıgönülden kutluyorum. Akdeniz Temsilciliğimizin çalışmalarının Kazakistan’da bile bilinmesi ayrıca beni gururlandırmıştır. Başarılarınızın devamını diliyorum.” diyerek Mamet’i tebrik etti. 

 

Ahıska Gazetesi ve Türk Birliği Dergisi Baş Editörü Rövşen Memmedoğlu da Mamet’i tebrik ederek Ahıskalı Türklerin geleceği yönündeki çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür etti. Memmedoğlu mesajında, “İsmail kardeşim, sen bütün ödüllere layık bir kardeşimizsin. Açık sözlülüğün, yüreğin ay gibi aydın, güneş gibi parlaktır. Halkımız seninle gurur duyuyor. Her zaman Genel Başkanımızın yanındasın, milletimizin hizmetindesin! Bu stresli ve zor geçen günlerde senin bu ödülün yüreğimize su serpti.” ifadelerine yer verdi.  

 

DATÜB Akdeniz Temsilcisi İsmail Mamet’i, Kazakistan Halklar Asamblesinin Kuruluşunun 25. Yılı dolayısıyla, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Birinci Cumhurbaşkanı Sn. Nursultan Nazarbayev tarafından madalyona layık görülmesi dolayısıyla büyük DATÜB Ailesi olarak yürekten kutlar, gelecek çalışmalarında ve hayatında başarılar dileriz.