DATÜB Gençlik Kolları, Özbekistan'daki Ahıskalı öğrenci adaylarıyla görüştü

DATÜB Gençlik Kolları, 25 Temmuz 2020 tarihinde telekonferans yöntemiyle Özbekistan’da yaşayan Ahıskalı üniversite öğrencisi adayları ile görüşerek adayları başvuru ve kayıt süreciyle ilgili bilgilendirdi. 

 

DATÜB Gençlik Kolları Özbekistan Temsilcisi Rüstem Salman, DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker ve DATÜB Gençlik Kolları Gönüllüsü Haydar Habiboğlu’nun katıldığı görüşmede, Türkiye’de üniversite eğitimi almak isteyen Ahıskalı öğrenci adayları, üniversite başvuru ve kayıt süreciyle ilgili bilgilendirildi.  

 

Rüstem Salman, DATÜB Gençlik Kolları olarak öğrencilere her türlü destek için hazır olduklarını belirterek üniversite eğitiminin öneminden bahsetti. Salman, “Tercih edeceğimiz bölümler bizim mesleğimizi ve hayatımızın büyük bir bölümünü belirleyecek. İnşallah hepiniz istediğiniz bölümleri kazanırsınız. Ahıskalı gençler olarak hepinize başarılar diliyorum dedi.  

 

 

Vehbi Berk Ülker ise DATÜB Gençlik Kolları olarak Türkiye’de gerçekleştirdikleri üniversite görüşmelerinden, YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile ilgili gelişmelerden, üniversite tercihi ve meslek seçiminin öneminden bahsederken öğrenci adaylarını bölümler ve kontenjanlar hakkında bilgilendirdi.  

 

DATÜB Bursa Temsilciliği ofisinde üniversite başvuru süreçleriyle ilgilenen Haydar Habiboğlu ise üniversite başvuruları için gereken bilgi ve belgeleri hatırlattı.  

 

Görüşmenin sonunda öğrenci adaylarının sorularını yanıtlayan Ülker, DATÜB Gençlik Kolları olarak her zaman siz Ahıskalı gençlerimize destek olmaya hazırız. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olsun!” ifadelerini kullandı. 

 

Salman’ın kapanış konuşmasıyla görüşme sonlandı.  

 

DATÜB Gençlik Kolları olarak görüşmeye katılan öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar dileriz! 

 

Gelecek için güçlü gençlik! 
DATÜB GENÇLİK KOLLARI