DATÜB Gençlik Kolları, Azerbaycan'daki Ahıskalı öğrenci adaylarıyla görüştü

DATÜB Gençlik Kolları, 24 Temmuz 2020 tarihinde telekonferans yöntemiyle Azerbaycan’da yaşayan Ahıskalı üniversite öğrencisi adayları ile görüşerek adayları başvuru ve kayıt süreciyle ilgili bilgilendirdi. 

 

DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi Kenan İbrahimli, DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker ve DATÜB Gençlik Kolları Gönüllüsü Haydar Habiboğlu’nun katıldığı görüşmede, Türkiye’de üniversite eğitimi almak isteyen Ahıskalı öğrenci adayları, üniversite başvuru ve kayıt süreciyle ilgili bilgilendirildi.  

 

Kenan İbrahimli, DATÜB Gençlik Kolları olarak öğrencilere her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek “Hepinize hayırlı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum. İnşallah emeklerimizin karşılığını hep beraber alacağız” dedi.  

 

Vehbi Berk Ülker ise DATÜB Gençlik Kolları olarak Türkiye’de gerçekleştirdikleri üniversite görüşmelerinden, YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile ilgili gelişmelerden, üniversite tercihi ve meslek seçiminin öneminden bahsederken öğrenci adaylarını bölümler ve kontenjanlar hakkında bilgilendirdi.  

 

 

Ülker'in ardından DATÜB Bursa Temsilciliği ofisinde üniversite başvuru süreçleriyle ilgilenen Haydar Habiboğlu ise üniversite başvuruları için gereken bilgi ve belgeleri hatırlattı.  

 

Görüşmenin sonunda öğrenci adaylarının sorularını yanıtlayan Ülker, “DATÜB Gençlik Kolları olarak her zaman siz Ahıskalı öğrencilerimizin yanınızdayız. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olsun!” şeklinde konuştu.  

 

İbrahimli’nin kapanış konuşmasıyla görüşme sonlandı.  

 

DATÜB Gençlik Kolları olarak görüşmeye katılan öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar dileriz! 

 

Gelecek için güçlü gençlik! 
DATÜB GENÇLİK KOLLARI