DATÜB Genel Başkanı'ndan genç İslam'a elektirikli tekerlekli sandalye

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, ihtiyaç sahibi vatandaşların her alanda yanında olmaya devam ediyor. Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Bayırbağ köyünde yaşayan Ahıskalı İslam Mehmetali isimli gencin talep ettiği elektrikli tekerlekli sandalye talebi yerine getirildi. 

DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza, DATÜB Erzincan Temsilcisi Yardımcısı Gülmira Elisagil ve DATÜB Kadın Kolları Erzincan Temsilcisi Elmira Elisagil’den oluşan DATÜB heyeti ile Üzümlü ilçesi Bayırbağ Köyü Muhtarı Yaşar Eser, yürüyemediği için dışarıya çıkamayan İslam Mehmetali’ye 4 Temuuz 2020 tarihinde elektrikli tekerlekli sandalye hediye ederek yüzünü güldürdü.

Uçar, Bayırbağ köyünde oturan Mehmetali Ailesini ziyaret ederek elektirikli tekerlekli sandalyeyi aileye teslim etti. Uçar’a teşekkür eden gencin annesi Nesibe Mehmetali, “Talebimizi kısa sürede karşıladınız. Oğlum rahatsızlığından dolayı maalesef dışarı çıkamıyordu. Sayenizde artık dışarı çıkabilecek. DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Bey’den, bu çalışmaları yürüten Fuat Bey’den ve hizmetlerinizden çok memnunuz. Ziyatdin Bey’in kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

DATÜB Heyeti ayrıca Üzümlü Yunus Emre mahallesinde bulunan hasta aileleri de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.