DATÜB'ün gıda yardım kolisi Kırgızistan'da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un gönderdiği 400 adet gıda yardım kolisi Kırgızistan’da yaşayan 400 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıldı.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor durumda kalan ihtiyaç sahipleri için mübarek Ramazan ayında gıda yardım kolisi dağıttı. DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un Kırgızistan’a gönderdiği 400 adet gıda yardım kolisi, özel yapılmış paketlerde DATÜB Kırgızistan Temsilcisi Atamşah Dursunov ve DATÜB Kırgızistan Temsilcisi Yardımcısı Begzada Aliyev organizasyonunda, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği gönüllüleri tarafından 18 Mayıs 2020 tarihinde Ahıska Türklerinin yoğun şekilde ikamet ettiği Kırgızistan’ın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ramazan dolayısıyla yapılan yardımlar ile ilgili konuşan DATÜB Kırgızistan Temsilcisi Atamşah Dursunov, “Biz, DATÜB Kırgızistan Temsilciliği olarak 18 Mayıs 2020 tarihinde başta Sayın Genel Başkanımız Ziyatdin Bey ve yardımcıları sayesinde Kırgızistan’da 400 aileye erzak yardımında bulunduk. Birliğimiz 9 ülkede yapmış olduğu yardımların yanı sıra bizlere de yardım elini uzattı. Bu zor salgın günlerinde ve mübarek Ramazan ayında bu erzak yardımı milletimiz için büyük değer taşımaktadır. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederiz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

İhtiyaç sahibi aileler, bu zor dönemde yapılan yardımlar için DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'a, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar'a ve bu çalışmalarda emeği geçen diğer hayırseverlere teşekkür ederek bol bol dua ettiler.

DATÜB olarak bizler, her zaman milletimizin yanındayız.