DATÜB'ün gıda yardımı kolisi, Bursa'da ve Bilecik'te ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle zor durumda kalan ihtiyaç sahibi Ahıska Türkleri için Ramazan öncesi gıda yardım kolisi dağıttı.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov tarafından Bursa ve ilçelerine toplamda 175 adet gıda yardım kolisi gönderildi.

Bursa merkeze gönderilen 50 adet gıda yardım kolisi, DATÜB Bursa İl Temsilcisi Paşa Alihan ve DATÜB Bursa İl Temsilcisi Yardımcısı Orhan Faik ile gönüllüler tarafından dağıtıldı.

Bursa'nın Gürsu ilçesine gönderilen 35 adet erzak kolisi ise DATÜB Gürsu İlçe Temsilcisi Ahmet Çakmak tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kestel ilçesine gönderilen 20 adet yardım kolisi DATÜB Kestel İlçe Temsilcisi Halil Acar,  Bozüyük’e gönderilen 20 adet gıda yardım kolisi ise DATÜB Bozüyük Temsilcisi Bekir Velioğlu ve diğer gönüllüler tarafından dağıtıldı.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un gönderdiği 50 adet, gönüllü bir iş insanının 13 adet, temsilcilik ve dernek üyelerinin ise kendi imkanları ile 20 adet olmak üzere toplamda 83 adet gıda yardım kolisi İnegöl’de, özel yapılmış paketlerde DATÜB İcra Komitesi Başkanı ve İnegöl Temsilcisi Mehmet Taş ve İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Zor dönemden geçtiğimiz bu süreçte, aynı zamanda mübarek ramazan ayına bir gün kala Sn. Ziyatdin Kassanov'un milletimize yapmış olduğu erzak yardımı herkes tarafından şükranla karşılandı.

İhtiyaç sahibi aileler, bu zor dönemde yapılan yardımlar için DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov'a, Genel Sekreter Fuat Uçar'a ve diğer yardımseverlere teşekkür ederek, bol bol dua ettiler.

DATÜB olarak bizler, her zaman milletimizin yanındayız.

#GelecekİçinBirlikOlalım
#DATÜB