Ukrayna'dan Ahlat ve Üzümlü'ye yerleştirilen Ahıskalı ailelere yardım yapıldı

Korona virüsün yayılması sonrası devletin başlattığı yardımlardan biri de ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL sosyal yardım paketi oldu. İlk olarak PTT kanalı ile ödenen yardımların ikinci kısmı dün itibariyle ödenmeye başladı. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla belirlenen ailelere yardım yapılmaya devam ediliyor.

Bu yardım kampanyası kapsamında, 2015 yılında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ukrayna'da savaş bölgelerinden çıkarılarak Türkiye'ye getirilen, Erzincan’ın Üzümlü ve Bitlis'in Ahlat ilçelerine yerleştirilen Ahıska Türkleri de unutulmadı. Ahlat ve Üzümlü Kaymakamlığı'nın kontrolünde Ahlat'ta ve Üzümlü'de yaşayan Ahıska Türkü ailelere 1000 TL sosyal yardım ve gıda kolisi yardımı yapıldı. Gıda kolisi yardımlarının dağıtımına DATÜB Erzincan ve Ahlat Temsilcilikleri de destek oldu.

DATÜB Genel Başkanı Sn. Ziyatdin Kassanov ve tüm Ahıska Türkleri adına; dünyayı saran bu salgın döneminde krizi en iyi şekilde yöneterek her zaman vatandaşının yanında duran, salgının oluşturduğu krizi en az kayıpla atlatma gayreti içerisinde olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmakla hükümetimizin tüm üyelerine, özellikle de Üzümlü ve Ahlat Kaymakamımıza şükranlarımızı sunuyoruz.