Ahıskalı gönüllü sağlıkçılar ve diploma denkliği bekleyen doktorlar, DATÜB koordinasyonunda Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu

DATÜB Heyeti, Bursa İl Göç İdaresi Uyum ve İletişim Çalışma Grup Başkanı Burcu Demir ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye DATÜB İcra Komitesi Başkanı ve İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Taş, DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu, DATÜB Bursa İl Temsilci Yardımcısı Orhan Faik ve Ahıskalı Doktor Mevlut Nebi katıldı.

Covid-19 ile mücadelede hem dilekçe ile müracaat eden 102 sağlıkçının, hem de diploma denkliği bekleyen 278 Ahıskalı doktorun olduğu belirtilerek hazırlanan liste sunuldu.

Uyum ve İletişim Çalışma Grup Başkanı Burcu Demir, Bursa'daki topluluklar içerisinde ilk olarak Ahıska Türklerinin böyle bir girişimde bulunduğunu belirterek atılan bu adımın Ahıskalılar adına gurur verici olduğunu ifade etti.

BURSA İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRÜ FATİH TÜZEN ZİYARET EDİLDİ

Ardından Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Tüzen ziyaret edildi. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, Ahıskalı sağlıkçılar ve diploma denkliği bekleyen doktorların gönüllü olarak devletimize Covid-19 ile mücadelede destek vermek istedikleri belirtildi. Hazırlanan dosyaları inceleyen Tüzen, çok güzel bir çalışma gerçekleştirildiğini ifade etti.

Devletimizin virüsle mücadelede gerçekleştirdiği çalışmalar hakında kısa bilgi veren Tüzen, karşılaşılabilecek her bir sorun için devletimizin planları olduğunu vurguladı. Gerektiğinde kurulan sahra hastanelerinde ve şehir hastanelerinde çalışan sağlıkçıların işini hafifletmek için muhakkak yedekte bekletilmesi gereken sayıya ihtiyaç olduğunu belirtti. Diploma denkliği bekleyen Ahıskalı doktorların listesini inceledikten sonra Tüzen, dosyada birçok uzman ve uzun yıllar boyunca kendi ülkesinde çalışan tecrübeli doktorların olduğunu teyit ederek bu doktorların Türkiye için büyük avantaj olduğunu ifade etti.

DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş, DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu, DATÜB Bursa İl Temsilci Yardımcısı Orhan Faik ve Ahıskalı Doktor Mevlut Nebi'nin fikirlerini dinleyen Tüzen, hazırda devam ettirilen gönüllü sağlıkçıların müracaatlarını da ek listede beklediklerini söyledi.

Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşme sonunda birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

#GelecekİçinBirlikOlalım 
#DATÜB