Uğurlu Peşe Seçimi, kaldığı yerden devam ediyor

DATÜB Azerbaycan Temsilciliği ve DATÜB Gençlik Kolları tarafından organize edilen, Uğurlu Peşe Seçimi projesi bu hafta Azerbaycan’ın Beylagan şehrinde gerçekleşti.

Beylagan’a bağlı Türkler ve Baharabad köyünden katılan öğrencilerle Uğurlu Peşe Seçimi semineri hız kesmeden devam etti. Okulun Müdür Yardımcısı yaptığı konuşmada bu program için buralara geldiğiniz için memnunluk duyduğunu ve gençler için yapılan çalışmaları takip ve takdir ettiğini söyledi.

Ardından DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, başta okul müdürü ve hocalara sonra da katılımcılara programa zaman ayırıp geldikleri için teşekkür etti. Gençlere hitap eden Şamilov, “Geleceğimiz sizlerin elinde. DATÜB olarak Ahıska Türkleri için en büyük yatırımımız, en büyük projemiz gençlerdir” dedi.

DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi Kenan İbrahimli, DATÜB Gençlik Kolları’nı tanıtan bir sunum yaptı. Daha sonra öğrencilere her konuda tam destek olduklarını, DATÜB Gençlik Kolları’nın kocaman bir aile olduğunu söyledi ve katılımcıların da bu ailenin birer ferdi olduğunu belirtti.

Uğurlu Peşe Seçimi eğitimcisi, bölüm seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı. Öğrencilerin fikirlerini ve sorularını dinledi. Verimli geçen seminerin sonunda aktif öğrencilere sertifika verildi.