DGK Temsilciler Buluşması İstanbul'da gerçekleşti

İstanbul’da 25-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşen DATÜB Gençlik Kolları Türkiye Temsilciler Buluşması’nda DGK Dayanışma Günleri 2’nin yeri ve tarihi belirlendi.

Toplantıya DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Nergis Doğru, İskender Ziyaoğlu, Muhammed Ziyaoğlu, Kamil Hamzaoğlu, DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker, DATÜB Gençlik Kolları Medya Sorumlusu Dilek Sarıgül, Türkiye’nin 30 farklı ilinden DGK Öğrenci Temsilcileri ve Ahıskalı öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vehbi Berk Ülker, Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov’un selamını ileterek toplantı içeriğini anlattı.

Ardından Ülker, DATÜB Gençlik Kolları’nın 2019 faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı.

DGK İl Öğrenci Temsilcileri ve Ahıskalı öğrenciler, kendilerini tanıttıktan sonra 2020 yılı için hayata geçirmeyi düşündükleri projelerini sundu.

Toplantının ikinci oturumunda DGK Dayanışma Günleri 1 ile ilgili yorumlar yapıldı. Ardından DGK Dayanışma Günleri 2 ile ilgili DATÜB Gençlik Kolları’nın çalışmaları neticesinde belirlenen şehirler arasında oylama yapıldı. Oylama sonucu DGK Dayanışma Günleri 2’nin Antalya’da 17-18-19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşmesine karar verildi.

DGK Antalya Öğrenci Temsilcisi Ayşe Musagil, DGK Dayanışma Günleri 2’nin Antalya’da gerçekleşeceği belirlendikten sonra “Ev sahibi olacağımız için çok heyecanlıyız. İnşallah DATÜB Gençlik Kolları olarak harika bir program yapacağız. Hepinizi Antalya’ya bekliyoruz” dedi.

Toplantıda temsilciler ile birlikte, DGK Dayanışma Günleri 2 için içerik çalışması yapıldı ve koordinasyon grubunun kurulması kararlaştırıldı.

DGK Temsilciler Buluşması’nın ikinci gününde ise toplantıya katılan temsilciler ve Ahıskalı öğrenciler, tanışmak ve kaynaşmak için birlikte kahvaltı ettikten sonra tekne turuna çıktı.

DATÜB Gençlik Kolları olarak toplantıya katılan öğrenci temsilcilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.