''Uğurlu Peşe Seçimi'' Saatlı'da gerçekleşti

DATÜB Azerbaycan Temsilciliği ve DATÜB Gençlik Kolları tarafından hayata geçirilen “Uğurlu Peşe Seçimi” projesinin ikinci programı, 26 Ocak Pazar günü Azerbaycan’ın Saatlı iline bağlı Fetelikend Okulu’nda yapıldı.

Komşu köylerden dört okulun bulunduğu programa 150’nin üzerinde öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını Fetelikend Köy Okulu Müdürü Mehemmed İsayev yaptı. Projeyle ilgili DATÜB Gençlik Kolları’na ve Azerbaycan Temsilciliği’ne teşekkürlerini bildirdi. İsayev, DATÜB Gençlik Kolları’nın eğitime verdiği önemi vurguladı ve son yıllarda Türkiye’de eğitim alan öğrencilerin sayısının artmasına büyük katkı sağlandığını bildirdi.

Daha sonra konuşma yapan DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, “DATÜB dünyanın neresinde olursa olsun her zaman Ahıska Türklerinin yanındadır” dedi, bölge halkının eğitimi önemsemesi gerektiğini vurgularken tüm halkı birlik olmaya davet etti.

DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi Kenan İbrahimli ise konuşmasında, DATÜB Gençlik Kolları’nın faaliyetlerinden bahsetti. DATÜB Gençlik Kolları’nın sloganının “Gelecek için güçlü gençlik” olduğunu vurguladı. Öğrencilerin üniversite kazanma hayallerinin gerçekleşmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Devam eden Türkiye Bursları Başvuruları, daha sonrasında başlayacak olan YÖS ve diplomalı üniversite başvurularında öğrencilere ücretsiz olarak destek verileceğini söyledi.

Programa katılan genç akademisyen Ahmed Asimov da eğitimin öneminden ve eğitime verilen destekten bahsetti.

Proje ekibinde yer alan konuşmacılardan Sultane Memmedova meslek seçmenin ne kadar zor ve önemli olduğunu belirtirken, seçimlerde nelere dikkat edilmesi konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Programın soru cevap kısmında öğrencilerin soruları yanıtlandı. Ardından programın sonunda aktif olan öğrencilere sertifika verildi.

Bu programın gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan hocalarımıza, katılım gösteren öğrencilerimize ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ederiz.