Ziyatdin Kassanov, İstanbul'da Ahıskalı doktorlarla bir araya geldi

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, İstanbul’da Türkiye’nin değişik illerinden gelen Ahıskalı doktorlarla bir araya geldi, doktorların sorunlarını bizzat dinledi.

Istanbul'da, 22 Ocak 2020 tarihinde InterContinental Hotel Konferans Salonu'nda düzenlenen istişare toplantısına, DATÜB Genel Başkanı Kassanov’un yanısıra, DATÜB Genel Başkan Yardımcısı İsmail Ahmedov, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş, DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Doktor İbrahim Agara, İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu ve Ahıskalı doktorlar katıldı.

İstanbul başta olmakla Bursa, Antalya, İzmir ve diğer illerden gelen Ahıskalı doktorların katılımı ile gerçekleşen istişare toplantısında, DATÜB olarak YÖK ile yapılan görüşmelerde gelinen son durum hakkında katılımcılara bilgi verildi, doktorların sorunları dinlenildi.

Doktorların, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından belirtilen çerçevede atılacak ilkin adımlar ile ilgili akıllarında oluşan soruları cevaplayan Kassanov, yine YÖK tarafından başlatılacak olan yapılandırılmış klinik mülakat süreci hakkında düşünceleri ve diğer sorunları dinledi.

DATÜB olarak her zaman her konuda milletin yanında ve hizmetinde olduklarını belirten Kassanov, bundan sonra da var olan sorunların çözümü istikametinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurum ve kuruluşları ile daim irtibat halinde koordineli bir şekilde hareket edileceğini ve milletimizin nezdinde doktorlarımızın da bu diploma denkliği konusunda en kısa zamanda hayırlı sonuç elde edileceğini aktardı.