DATÜB Akdeniz Temsilciliği, Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye etkinliğine katıldı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün (GİGM) yürüttüğü "Göç ve Uluslararası Koruma Konularında Kamu Farkındalığının Artırılmasına Dair Teknik Destek Projesi" kapsamında, Antalya Valiliğinin ev sahipliğinde ve İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle "Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye" isimli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 16 Aralık Pazartesi günü gerçekleşen etkinliğe; DATÜB Türkiye Akdeniz Temsilciliği Başkanı İsmail Mamet, Sosyal Yardım ve Hukuk Danışmanı Avukat Maya Bayraktar Çetin, DATÜB Türkiye Akdeniz Kadın Kolları Temsilcisi Hanife Asker, Sosyal Yardım Danışman Yardımcısı Nargilya Nabiyeva, DATÜB Türkiye Akdeniz Sosyal Medya Sorumlusu ve Dans Öğretmeni Sofiya Mailova ve DATÜB Akdeniz Folklör Ekibi katıldı.

DATÜB Türkiye Akdeniz Temsilciliği, stant açarak sürgünden kalan eşyaları, Ahıskalı Türklerin yöresel kıyafetlerini, kitaplarını ve dergilerini sergiledi. Ayrıca DATÜB Akdeniz Folklör Ekibi, Kafkas dans gösterisi yaptı.