DATÜB, Ahıska Sürgünü Anma Programı için YTB ile toplantı gerçekleştirdi

DATÜB, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Ahıska Sürgünü’nün 75’inci yılı anma programı için YTB ile toplantı gerçekleştirdi.

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB), 14 Kasım 1944 tarihinde gerçekleşen Ahıska Sürgünü’nün 75’inci yılı anma programını Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile birlikte T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenliyor.

YTB Genel Merkezi’nde dün (11 Kasım 2019) gerçekleşen toplantıya YTB Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Murat Kazancı, YTB Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanlığı Uzman Yardımcısı Umut Deniz Öncel, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Genel Sekreter Yardımcısı Medine Aznovur ve DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Vehbi Berk Ülker katıldı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleriyle gerçekleşecek olan programın detayları görüşülerek eksiklik olup olmadığı gözden geçirildi.

Anma programı tüm Ahıskalı halkımızın katılımına açık olup gelmek isteyenlerin DATÜB Temsilcilikleri’ne ad soyad, kimlik numaraları ve iletişim bilgileriyle müracaat etmeleri gerekmektedir. Programın kesin tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.