Ahıska Sürgünün 75. yılı anma programıyla ilgili istişare toplantısı

DATÜB, 14 Kasım 1944 tarihinde başlayan Ahıska Sürgünü'nün 75'inci yılı anma programı için Bursa'da toplantı gerçekleştirdi.

 

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Türkiye Bursa İl Temsilciliği'nde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Ahıska Sürgünü'nün 75'inci yılı anma programıyla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye Icra Komitesi Başkanı Mehmet Taş, DATÜB Türkiye Bursa İl Temsilcisi Paşa Alihan, DATÜB Türkiye Bursa İl Temsilcisi Yardımcısı Orhan Faik, DATÜB Genel Sekreter Yardımcısı Medine Aznavur, İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu, milli şair ve yazar Mircevat Ahıskalı ve DATÜB Gürsu İlçe Temsilcisi Ahmet Çakmak katıldı. 

 

Görüşmede, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ilk kez gerçekleştirilecek Ahıskalıların sürgün anma programı ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Bursa'dan ve diğer illerden programa katılacak kişilerin listesinin oluşturulması konusunda istişare yapıldı. Programın içeriği ile ilgili gereken detaylar konuşuldu. Gürcistan'da gerçekleştirilecek sürgün anma programı ile ilgili de bilgi verildi. Görüşmenin sonunda, sosyal medya aracılığı ile canlı yayın gerçekleştirilerek her iki program hakkında bilgi paylaşılması gerektiği kararına varıldı.

 

Not: Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilecek programa katılmak isteyenler, pazar günü akşama kadar bulundukları il ve ilçelerde DATÜB Temsilciliklerine bilgi vermeleri gerekmektedir. Bu yıl Dünya Ahıskalı Türkler Birliği olarak Gürcistan'da ve Ankara'da resmi sürgün anma programları gerçekleştireceğiz.