Adigun Türk Halk Folklor Grubu bir başarıya daha imza attı

Adigun Türk Halk Folklor Grubu, Bakü'de düzenlenen Respublika Folklor Festivali’nde Azerbaycan Kültür Bakanlığı'nın diplomasını kazandı. 

 

Azerbaycan’ın Saatlı iline bağlı Nesimikend Köyü Folklor Evi'nin "Adigun Türk Halk Folklor Grubu", 1 Kasım 2019 tarihinde başkent Bakü'de düzenlenen Respublika Folklor Festivali’nin final turunda başarısından dolayı Azerbaycan Kültür Bakanlığı'nın diplomasına layık görüldü. 

 

 

Gerek Azerbaycan'da gerekse de yurtdışında katıldıkları festival ve turnelerde, Azerbaycan'ı ve Ahıskalı Türkleri başarılı bir şekilde temsil eden Adigun Türk Halk Folklor Grubu, Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) tarafından da destekleniyor. 

 

 

Adigun Türk Halk Folklor Grubu son yurtdışı ziyaretini, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un desteği ile 21 Nisan 2018 tarihinde Türkiye'nin Aydın şehrinde yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılarak gerçekleştirmişti.  

 

Adigun Türk Halk Folklor Grubu Başkanı Yaşar Hürüşanov ve diğer grup üyelerini yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.