DATÜB tarafından İzmir'de Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez adlı program düzenlendi

Dünya Ahıskalı Türkleri Birliği (DATÜB) Türkiye Ege Temsilciliği ve DATÜB Türkiye Kadın Kolları'nın birlikte düzenledigi "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" adlı program, 19 Ekim 2019 tarihinde İzmir'in Menemen ilçesinde bulunan Ahıska Evleri sitesi, Ziyatdin Kassanov Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Türkiye'nin sınırlarını terör odaklarından temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan "Barış Pınarı Harekatı”nda şehit düşen askerlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Açılış konuşmasını DATÜB İcra Komitesi Başkan Yardımcısı ve İzmir Ege Temsilcisi İbrahim Agara’nın yaptığı programa, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş, DATÜB Bursa İl Temsilcisi Paşa Alihan, diğer DATÜB yetkilileri ve Ahıskalı Türk sanatçılarımız Selamet Cevdet, Ahmet Şenli ve Mevlüt Nurioğlu katıldı.

Fuat Uçar programda yaptığı konuşmasında, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un selamlarını ileterek, “Cumurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın komutasında, Suriye’de gerçekleşen Barış Pınarı Harekatı’na dünyanın 9 ülkesinde yaşayan Ahıskalı Türkler olarak tüm kalbimiz ve gücümüzle destek veriyoruz. Milletimizin toplum halde yaşadıkları 9 ülkede, yaşlısıyla, genciyle, her ne olursa olsun canımızla, malımızla, vatanımız uğrunda ölmeye hazırız. Ahıskalı Türklere en zor zamanlarında destek olan Türkiye'nin her zaman yanında olmak bizim boynumuzun borcudur. Gerekirse birer asker gibi  güzel vatanımızı terör ve diğer düşmanlardan korumak için mücadeleye hazırız" dedi.

Konuşmasında, DATÜB faaliyetlerine de yer veren Uçar, "DATÜB olarak her zaman halkımızın hizmetinde olduğumuz için Genel Başkanımız tarafından Türkiye içinde 10 il, Türkiye dışında ise 9 ülkede bulunan temsilcilik ofislerimiz ile canı gönülden ve karşılık beklemeksizin milletimize hizmet vermekteyiz" dedi.

Program, protokol konuşmalarının ardından, Ahıskalı Türk sanatçılarımızın vatan türküleri ve ağıtları seslendirmesiyle sonlandırıldı.

Katılımları ile ordumuzun yanında olduklarını gösteren, ellerinde ay yıldızlı bayrakları, dillerinde ise duaları ile destek veren tüm İzmirli halkımıza, bizlere bu imkanları sağlayan DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’a ve tüm emegi geçen herkese teşekkür ediyoruz.