Antalya'da Kurban Bayramı kutlaması

Antalya’da ikamet eden Ahıska Türkleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde bayramlaşmak için bir araya geldi. DATÜB Akdeniz Temsilciliği’nin organize ettiği programa çok sayıda özel davetlinin yanı sıra yaklaşık 450 kişi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, DATÜB Akdeniz Temsilciliği Başkanı İsmail Mamet’in açılış konuşmasıyla devam etti. Ahıskalıların bayramını kutlayan İsmail Mamet, konuşmasında Akdeniz Temsilciliğinin çalışmalarından bahsederek birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

Temsilcilik bünyesinde kurulan Aksakallar Heyeti, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Sosyal Yardımlaşma Kurulu'nun hizmetinde olduğunu belirten Mamet, Ahıskalı çocuklara ve gençlere yönelik projelerden bahsederek onların halkın geleceği olduğunu ve özel ilgiyi hak ettiklerini vurguladı.

Ahıskalı çocukların söyledikleri dualar misafirleri duygulandırırken yine Ahıskalı çocuklardan oluşan folklor ekibinin hazırladığı geleneksel dans gösterileri katılımcılardan büyük alkış aldı. Daha sonra geleneksel şarkılar eşliğinde dans edilerek halay çekildi.