Öğrenci adayları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Gençlik Kolları Bursa'da dünyanın farklı ülkelerinden gelerek Türkiye'de eğitim almak isteyen öğrenci adayları ile bir araya geldi.

Öğrenci adayları ile yapılan görüşmede ilk ilanlarda yerleşemeyen adaylarımızın hangi adımların takip etmeleri gerektiği ve başvuruların değerlendirmesi 5 etaptan oluşacaktır. Bununla birlikte, Uludağ Üniversitesi YÖS sınavına girmeyen öğrenci adaylarımızın da 3. listenin ilanından sonra başvuru hakkı kazanacağı, bir sözle üniversitenin tüm başvuruları online olarak alacağı ifade edildi. Uludağ Üniversitesi ile birlikte Çanakkale, Bandırma ve Erzincan'da bulunan üniversitelere de Ahıskalı öğrencilerimizi yönlendireceğiz, gençlerimizin daha kaliteli eğitim almaları için bölgelerdeki üniversite öğrenci koordinatörlükleri ile sıkı bir iletişimin oluşturulduğu belirtildi. Gençlerimizin seçtikleri bölümleri seçereken dikkatli olmaları gerektiği, kazanan öğrencilerin ise 16 Temmuz'a kadar kesin kayıtlarını yapmaları gerektiği ifade edildi. Toplantı sonunda öğrenci adaylarımızın soruları dinlenildi ve cevaplandı. Tavsiye ve tekliflerinde mübadelesi yapıldı. 

Toplantıya Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden Öğretim Üyesi Seyfeddin Buntürk de katıldı, değerli hocamız konuşmasında gençlerimizin kendileri üzerinde daha çok çalışmaları gerektiğini ifade etti. Üniversiteyi kazanan öğrenciler çeşitli burslar konusunda yardımcı olabileceğini ve gerekli adımların atılmasında gereken bütün gayreti göstereceğini iletti.

DATÜB Gençlik Kolları olarak katılımları için Seyfeddin Hocamıza teşekkür ederiz.