Prof. Dr. Halis Süleyman'a destek ziyareti

​DATÜB Gençlik Kolları ve DATÜB Erzincan temsilciliği Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi`nde öğretim öyesi olan Ahıskalı bilim insanı Prof. Dr. Halis Süleyman'ı ziyaret etti.

Üniversitede aynı zamanda Farmakoloji Anabilim Dalı başkanlığını yürüten Ahıskalı bilim insanı ile gerçekleştirilen görüşmede, gençlerimizin bugünkü üniversite hayatındaki sorunları etrafında fikir mübadelesi yapıldı. Gelecek için gençlerimize tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Halis Süleyman daha iyi bir gelecek için daha kaliteli eğitim almanın gerekli olduğunu ve gençlerimizin sabırla bilim yolunda ilerlemesinin gerekli olduğunu ifade etti.

Türkiye`de Ahıskalı akademisyen olarak buluşlarını Türkiye adına patentleştirdiğini vurgulayan Prof. Dr. Halis Süleyman gençlerimizin çalışmalarını dikkatle izlediğini kaydetti. Kendisinin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rektörlüğüne adaylığını ileri sürdüğünü söyleyen Ahıskalı bilim insanı, seçileceği takdirde üniversite ve Ahıskalılar için yapacağı çalışmalardan ve yeniliklerden bahsetti. Bir ahıskalı olarak halkımıza her zaman destek vereceğini bildiren Prof. Dr. Halis Süleyman, DATÜB Gençlik Kolları ve DATÜB Erzincan Temsilciliği olarak ziyaretimizden memnuniyet duyduğunu ifade etti. 

Görüşün sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.