Atatürk Üniversitesi ile görüşüldü

DATÜB Gençlik Kolları, 11 Nisan'da Atatürk Üniversitesi rektörlüğünü ziyaret etti. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Medine Güllüce ile görüşüldü.

Samimi bir ortamda geçen görüşte anne tarafından Ahıskalı olduğunu, Ahıska Türkleri ile manevi bağının bulunduğunu ifade eden rektör yardımcısı Ahıskalı Türklerin eğitime büyük ihtiyacının olduğunu, pratik zekaya sahip topluluğun, ister eğitim, isterse de kültürel çalışmalarda başarılı olduklarını bildirdi.

Üniversitedeki öğrencilerin eğitime eğiliminden memnuniyet duyduğunu belirten Prof. Dr. Medine Güllüce, Ahıskalı öğrenci sayısının üniversitede artmasına çaba göstereceklerini söyledi. DATÜB Gençlik Kolları Eğitim Komisyonu Üyesi Orhan Faik ve Atatürk Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi Sofya Azizova, Ahıskalı öğrenciler için duyarlılığından dolayı rektör yardımcısına teşekkür etti. Bundan sonra öğrenci buluşmalarına katılımlarından memnuniyet duyacaklarını belirten DATÜB Gençlik Kolları üyeleri, yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarında Ahıskalı gençlere verilecek destek için teşekkürlerini ifade ettiler.

Bunun akabinde Ahıskalı öğrencilerin düzenleyecekleri kültürel etkinliklere katılacaklarını ifade eden Prof. Dr. Medine Güllüce, DATÜB Gençlik Kolları üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.