Ahıskalı öğrenci adayları Bursa'da bir araya geldi

Bu yıl üniversitelere başvuru yapan Ahıskalı öğrenci adayları DATÜB Bursa ofisinde bir araya geldi.

8 Nisan tarihinde gerçekleştirilen görüşmeye 30'a yakın öğrenci adayı katıldı. Geçen toplantılardan farklı olarak bu görüşmede öğrenci adaylarının tercih edecekleri üniversite, fakülte ve bölümlerle ilgili olarak detaylı fikir alışverişinde bulunuldu.

Yoğunlukla sağlık bilimleri bölümlerinin tercih edildiği bu sene, Uludağ Üniversitesi ile birlikte, DATÜB'ün resmi olarak anlaşma sağladığı Giresun Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi'ne de başvuruların yapılması tavsiye edildi.

Bu üniversitelerin yabancı uyruklu kontenjanları ile ilgili bilgi verildi. Bazı öğrenciler üniversitelere başvurular zamanı ödemelerin yapılmasında zorluk çektiklerini söylediler.

Yurtdışından başvuru yapacak öğrenciler ise kredi kartları ile başvurularda zorlandıklarını ifade ettiler. Toplantı zamanı DATÜB Gençlik Kolları olarak YÖS sınavlarının yapıldığı ülkelerde temsilcilerin oluşturulduğunu, gereken yardımları temsilcilerden alabilecekleri öğrenci adaylarına aktarıldı.

Görüşün sonunda öğrenci adayları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.