DATÜB Gençlik Kolları Ahıska'da

DATÜB Gençlik Kolları, 5 Aralık tarihinde Ahıska ziyareti gerçekleştirdi. DATÜB Gençlik Kolları adına Ahıska’da bulunan Muhammed Nizamov, Ahıska’da öğrenim gören gençler ile bir araya geldi.

Ahıskalı Türklerin sürgün edilişinin 73. Yılı münasabetiyle tüm ölmüşlerimizin ruhu için mevlit okutuldu. Mevlitin ardından, DATÜB Gençlik Kolları’nın Ahıska’da seçilecek öğrenci temsilcisi için seçim gerçekleştirildi. DATÜB Gençlik Kolları Gürcistan Temsilcisi Nuridin Tuygunaşvilinin kordinasyonu ile yapılan oylama sonucu Kamran Halilov ve Reşid Kuçaliyev, DATÜB Gençlik Kolları’nın Ahıska Öğrenci Temsilcisi seçildiler. Yapılan seçimin ardından DATÜB Gençlik Kolları Ahıska Öğrenci Temsilcileri ile birlikte ilerleyen dönemde geliştirebileceğimiz projeler, üretilecek fikirler tartışıldı.

DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Nizamov seçimin ardından geçtiğimiz günlerde ebediyete intikal eden Molla Yusuf lakaplı Yusuf Behzatoğlu’nun ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Vale’de yaşayan Seyfet Dede’yi ziyaret edip hayır duasını aldı.

DATÜB Gençlik Kolları olarak, Ahıska’da öğrenci temsilcileri seçilen Kamran Halilov ve Reşid Kuçaliyev’e görevlerinde başarılar diliyoruz.