DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilciliği

Mevlüt Işık, DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi seçildi.

Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türkleri Vatan derneğine bağlı çıkarılan “Ahıska” gazetesinin baş editörü ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği tarafından Kazakistan’da çıkarılan Türk Birliği dergisi ve Ahıska gazetesinin Azerbaycan ve Gürcistan Temsilcisi olan Mevlüt Işık, 4 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen toplantıda, DATÜB Gençlik Kolları ve Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türkleri Vatan İçtimai Birliği’nin aldığı ortak karar ile DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilciliğine getirildi.

Azerbaycan’da Yaşayan Ahıska Türkleri Vatan İçtimai Birliği Başkanı ve DATÜB Azerbaycan Temsilcisi İbrahim Mammadov ile DATÜB Gençlik Kolları yetkilisi Muhammed Nizamov’un katıldığı toplantıda konuşan Mevlüt Işık; “Beni bu göreve layık gören başta DATÜB ve DATÜB Gençlik Kolları yetkililerine ve DATÜB Azerbaycan temsilcimiz İbrahim Mammadov'a çok teşekkür ediyorum. Milletimize ve gençliğimize her zaman ki gibi durmadan, yorulmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah'ın izni ile daha büyük projeleri hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

MEVLÜT IŞIK KİMDİR?

1988 yılında Özbekistan’da doğdu. 1989 yılında ailesi ile birlikte Özbekistan’ın Fergana vilayetinde meydana gelen olaylardan sonra Azerbaycan’a göç etmek zorunda kaldı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Azerbaycan’da tamamladı. 2009 yılında Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi Yabancı Diller (ingilizce-filoloji) bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini 2010 yılında tamamladı. 2012 yılında Yüksek Lisans öğretimini Gürcistan Sosyal İlişkiler Enstitüsü (GİPA), “Gazetecilik ve Medya Yöneticiliği” bölümünden mezun olarak tamamladı. 2012-2015 yılları arasında Türk Firmalarında idari işler şefı, insan kaynakları uzmanlığı yaptı. 2015 yılından bugüne kadar ise Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türkleri “Vatan” derneğine bağlı çıkarılan “Ahıska” gazetesinin baş editörü görevini yürütmektedir. Ayrıca Dünya Ahıska Türkleri Birliği tarafından Kazakistan’da çıkarılan “Türk Birliği” Dergisi ve “Ahıska” gazetesinin Azerbaycan ve Gürcistan temsilcisidir. Ahıska Türkleri’nin basın-yayın kuruluşlarındaki faaliyetlerinden başka Azerbaycan devleti tarafından desteklenen “Türkistan” gazetesi ve www.turkustan.info haber sitesinin editör yardımcısıdır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

DATÜB Gençlik Kolları olarak Mevlüt Işık'a yeni görevinde başarılar diliyor, hep birlikte gençliğimize hizmet edecek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.