DATÜB Gençlik Kolları Giresun'da

DATÜB Gençlik Kolları, Giresun’daki Ahıska Türkü gençler ile iftar programı dahilinde bir araya geldi.

“Tanıtım Toplantıları”na, Giresun Ahıskalı Öğrenciler Topluluğu Başkanı Nursultan Mededov, Giresun Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Başkanı Abdullah Demir ve Giresun’da öğrenim gören Ahıska Türkü öğrencileri katılarak DATÜB Gençlik Kollarının kuruluş amaçlarını ve gelecek dönemde yapılması planlanan faaliyetleri dinlediler.

Katılımcılar, DATÜB Gençlik Kolları heyetine özellikle “uzun dönem ikamet izni” ile ilgili sorular yönelttiler. “Öğrencilik döneminde nasıl başvurulur, eski oturma iznim ile başvurulabilir mi, öğrenciliği biten kişiler için neler yapılacak” gibi soruların cevaplandığı toplantıda ayrıca, sosyal ve kültürel faaliyetler masaya yatırıldı. Öğrenci kontenjanlarına da değinen heyet, bu konu ile ilgili yapılması planlanan girişimlerden bahsetti.

DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi İskender Mammadov, “DATÜB Gençlik Kolları olarak, sizler ile burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizler ile gençlerimize faydalı projeler üretmek, sorunlarınıza çözümler bulmaya yardımcı olmak için buradayız. Hepinize, iftar programımıza geldiğiniz için DATÜB Gençlik Kolları adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.