Erzincan ve Erzurum'a eğitime destek ziyareti

DATÜB Gençlik Kolları, 11-12 Mayıs tarihlerinde Erzincan ve Erzurum’a ziyaret gerçekleştirdi.

DATÜB Gençlik Kolları, 12 Mayıs'ta Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Ahıska Türk’ü öğrenciler ile buluştu. Yapılan toplantıda DATÜB Gençlik Kolları'nın bundan sonra yapacağı faaliyetler hakkında konuşulurken Ahıskalı gençler ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmenin ardından, Uluslararası Dünya Ahıska Türkleri Sempozyumu'na katılan DATÜB Gençlik Kolları, burada DATÜB Azerbaycan Temsilcisi İbrahim Mammadov ve heyeti ile bir araya geldi. Azerbaycanlı yetkililer ile gelecekte yapılacaklar hakkında konuşan Gençlik Kolları, en kısa zamanda gerçekleştirilecek Azerbaycan gezisi ile ilgili son detayları masaya yatırdı.

Sempozyum boyunca birçok temsilcilik ile görüşen DATÜB Gençlik Kolları, son olarak Rusya bölge temsilcileriyle bir araya geldi. Sempozyum hakkında görüşler belirtilen toplantıda Türkiye ve Rusya arasında yapılabilecek faaliyetlerin üzerinde duruldu.

Sempozyumun bitimiyle, Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sökmen’i makamında ziyaret eden DATÜB Gençlik Kolları heyeti ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile bir araya geldi.

DATÜB Gençlik Kolları, 12 Mayıs'ta Ukrayna’dan Erzincan'ın Üzümlü ilçesine gelen Ahıska Türkleri ile bir araya geldi.

DATÜB Erzincan temsilcisi Vahid Mirza’nın da bulunduğu buluşmada gençlerin sosyal yaşamlarını canlandıracak fikirler ile ilgili konuşuldu. En kısa zamanda tekrar bir görüşme yapılması için harekete geçilirken bir sonraki ziyaret için 20 Mayıs 2017 tarihi kararlaştırıldı.