DATÜB, Antalya'da Kadınlar Günü programı düzenledi

DATÜB ve DATÜB Akdeniz Temsilciliğinin düzenlediği 8 Mart Kadınlar Günü programı, Antalya Ramada Otel'de gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu da programa katıldı.

Programda konuşan Sayın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Siz Ahıskalı kardeşlerimizle bir kere daha beraber olmaktan çok büyük mutluluk ve gurur duyuyorum" dedi. Çavuşoğlu, "Ahıska Türkleri nereye giderse gitsin; kim olduğunu unutmamıştır. Ve o süreçte en çok çileyi Ahıskalı kadınlar, bacılarımız, analarımız çekmiştir" ifadelerini kullandı. "Bizim Türkiye'de yaşatamadığımız geleneklerimizi Ahıska Türkleri gittikleri her yerde yaşatmış, yeni nesillere öğretmiştir. Ahıska Türkleri sözünün eridir, merttir; kadınları herkesten merttir." diyerek şöyle devam etti: "Siyasete başladığım ilk günden bu yana kendimi ülkeme ve Ahıska Türklerine adadım."

DATÜB ve DATÜB Akdeniz Temsilciliği'nin Antalya'da düzenlediği Dünya Kadınlar Günü programına yaklaşık 1300 kişi katıldı.

Başta Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere katılımlarından dolayı DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ve Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç'e çok teşekkür ederiz.

DATÜB Akdeniz Temsilciliği Başkanı İsmail Mamet'e teşekkür ederiz. 

Programa katılan sanatçılarımız Ahmet Şenli, Selamet Cevdet, Afras Süleymanov, Murat, Dgk_Style Dans Grubu ve Sabrina'ya teşekkür ederiz.