Kenan İbrahimli, DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi seçildi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Azerbaycan Temsilciliği'nde, Azerbaycan'da yaşayan Ahıskalı gençlerle toplantı yapıldı.

Toplantıya DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, DATÜB Azerbaycan Temsilciliği Kadın Kolları Başkanı Gülnare Salayeva ve Ahıskalı gençler katıldı. Toplantıda konuşan DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, Dünya Ahıska Türkleri Birliği'nin faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Kurulduğu günden bugüne Ahıskalı Türklerin sorunlarının çözümü doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Memmed Şamilov, önceki yıllarda temsilcilik olarak Azerbaycan'da birçok alanda Ahıskalı Türklere yönelik oldukça faydalı işler yapıldığını söyledi. DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov'un her zaman belirttiği gibi milletimizin geleceği olan gençlerimizin eğitim ve spor alanında desteklenmesinin DATÜB'ün hedefleri içerisinde olduğunu ve bundan sonra da bu doğrultuda çalışmaların devam ettirileceğini söyleyen Memmed Şamilov, DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilciliği'ne her konuda destekte bulunacaklarını belirtti. Toplantıda konuşan Kadın Kolları Başkanı Gülnare Salayeva, Azerbaycan'da yaşayan Ahıska Türklerinin birlik beraberliğinin önemine vurgu yaparak, bu yönde gençlere büyük iş düştüğünü, kimseyi kırmadan, bütün gençleri kucaklayarak çalışmaların yürütülmesini istediğini söyledi.

Ardından toplantıya katılan Ahıskalı gençlerin seçimi sonucu, Kenan İbrahimli DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilciliği görevine seçildi. Kenan İbrahimli konuşmasında, DGK Azerbaycan Temsilcisi olarak ilk hedeflerinin Azerbaycan'da yaşayan tüm gençlere ulaşmak, onları bir araya getirmek, iyi bir kadro ile Ahıskalı gençlere faydalı olacak projeler ile onlara hizmet etmeyi planladıklarını belirtti.

Kenan İbrahimli, 15 Eylül 1996 yılında Azerbaycan'ın Saatli iline bağlı Qarayevkend köyünde doğmuş, orta okulu ve lise eğitimini Şirvan şehrinde tamamlamıştır.
Liseyi bitirdikten hemen sonra 2013 yılında Bakü Mühendislik Üniversitesi'nin Fizik Bölümüne girmiş, 2018 yılında ordan mezun olmuştur. 
Şu anda Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Bakü Türk Anadolu Lisesi'nde Bilgisayar Uzmanı olarak görev yapmaktadır.