DATÜB Genel Başkanı, YÖK'te birtakım görüşmelerde bulundu

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov ve beraberindeki heyet Yükseköğretim Kurulu’nda birtakım görüşmelerde bulundu.

İlk olarak Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer Açıkgöz ile yapılan görüşmeye, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye İcra Komitesi Başkan Yardımcısı İbrahim Agara ve doktorları temsilen de Maksut Bey katıldı.

Görüşmede, Türkiye’de ikamet eden Ahıskalı doktorların diplomalarının denklik yapılması ve tanınması için yapılması gerekenler istişare edildi.

YÖK’te ikinci görüşme ise YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er'le gerçekleştirdi. Samimi ortamda yapılan görüşmede 1997 yılından önce mezun olan Ahıskalı doktorların diplomalarının denkliği ile ilgili oluşturulan liste kendisine takdim edildi.

Er, yakın zamanda 1997 yılı öncesi mezun olanların diplomalarının denkliğinin gerçekleştirilmesi için kolaylık sağlanacağını belirtti.

Yükseköğretim Kurulu'nda, diploma denkliği konusunda izlenmesi gerek yol üzerinde anlaşmanın sağlandığı samimi bir ortamda yapılan görüşmeler sonrası birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.