Kafkas Üniversitesi öğrencisi Zufar Muzafarov ile görüşüldü

DATÜB Gençlik Kolları, Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yasağı bulunan Kafkas Üniversitesi öğrencisi Zufar Muzafarov ile görüştü. Muzafarov’un dilekçesi Göç İdaresi’ne iletilmek üzere teslim alındı.

DATÜB Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi İskender Mammadov, DATÜB Gençlik Kolları Gürcistan Temsilcisi Bayram Koçaliyev ve Gürcistan Ahıska Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Kamran Halilov ve Reşit Kuchalidze, Ahıska’nın Davarni kasabasında geçici olarak akrabalarında ikamet eden T.C. Kars Kafkas Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi Zufar Muzafarov ile görüştü.

Görüşmede Muzafarov’un Türkiye’ye giriş yasağı konusunda bilgi alındı. Muzafarov’un yazdığı imzalı dilekçesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne iletilmek üzere elden teslim alındı.

DATÜB Gençlik Kolları olarak Ahıskalıların yaşadıkları bütün ülkelerde gençlerimizin ve milletimizin her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Teslim almış olduğumuz dilekçeyi en kısa süre içerisinde gerekli kurumlara iletecek ve bu meselenin çözülmesi hususunda bütün süreci takip edeceğimizi belirtmek isteriz.