DATÜB Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etti

Dünya Ahıskalı Türkler Birliği (DATÜB) Heyeti, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye Erzincan İl Temsilcisi Vahit Mirza ve DATÜB Türkiye Erzincan İl Temsilcisi Yardımcısı Gülmira Elisegil ile DATÜB Kadın Kolları Erzincan Temsilcisi Elmira Elisagil katıldı.

Ercincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent tarafından oldukça sıcak karşılandıklarını söyleyen Genel Sekreter Fuat Uçar, öncelikle DATÜB Genel Başkanı Sayın Ziyatdin Kassanov’un selamlarını iletti.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin Ahıskalılar için önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Uçar, DATÜB olarak Ahıskalı öğrencilerin üniversiteye yerleştirilmesi hususunda taleplerini dile getirdi.

DATÜB Heyetinin ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduğunu söyleyen Prof. Dr. Akın Levent, öğrenci kontenjan talebinin değerlendirileceğini, Ahıskalı gençlerin yetiştirilmesi ve gelecekte milletine hizmet edebilmeleri adına yapılacak çalışmalarda her türlü destek vermeye hazır olduklarını bildirdi ve Uçar'a, DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’a selamlarını iletmesini söyledi.