DATÜB Bursa Temsilciliği ofisinde, istişare toplantısı yapıldı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) olarak farklı zamanlarda temsilciliklerimizde istişare toplantıları gerçekleştirilmektedir. Programa uygun olarak bu toplantılardan biri de DATÜB Bursa İl Temsilciliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya DATÜB Genel sekreteri Fuat Uçar, DATÜB Türkiye İcra Komitesi başkanı Mehmet Taş, DATÜB Turkiye Bursa İl Temsilcilisi Paşa Alihan, DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov, DATÜB Türkiye Bursa İl Temsilci Başkan Yardımcısı ve DATÜB Gençlik Kolları Eğitim Komisyonu Üyesi Orhan Faik, DATÜB Türkiye Kadın Kolları Bursa İl Temsilcisi Gülçeren Terzioğlu, DATÜB Gürsu İlçe Temsilcisi Ahmet Çakmak, Kestel İlçe Temsilcisi Halil Acar, İnegöl Ahıska Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Osman Hatipoğlu, Ahıska Arşiv ve Araştırma Merkezi Başkanı ve araştırmacı yazar Mircevat Ahıskalı, DATÜB Asistanı Medine Aznaur, aksakal İlimdar Abdullahoğlu ve emekli öğretmen Muhammed Gülsoy katıldı.

Toplantı zamanı DATÜB Bursa Temsilciliği ofisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Gelecekte yapılması planlanan programlar etrafında fikir alışverişinde bulunuldu. Bu yıl üniversitelere yapılacak başvurular ve kontenjanlar, Kurban Bayramı'nda gerçekleştirilecek etkinlikler, Ahıska Sürgününün 75. yıl dönümü ile ilgili hayata geçirilecek programlar etrafında görüşler bildirildi.

Katılımcılar daha verimli çalışmaların gerçekleştirilmesi konusunda fikir ve taleplerini ilettiler.