DATÜB Gençlik Kolları, Atatürk Üniversitesi Rektörünü ziyaret etti

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Gençlik Kolları, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile görüştü.

Atatürk Üniversitesi öğrenci temsilcisi ve öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen görüşte üniversitedeki Ahıskalı öğrenci sayısı hakkında bilgi verildi. 2-3 yıl öncesine kadar öğrenci sayısında mevcut olan yüksek rakamların her geçen yıl azaldığı, mezun olan Ahıskalı öğrencilerimizin yerlerini çok az sayıda öğrencimizin tuttuğu belirtildi. Sadece Atatürk Üniversitesi'nde değil, Türkiye'nin her bir üniversitesinde öğrencilerimizin sayısının artırılması istikametinde DATÜB Gençlik Kolları olarak büyük çaba harcandığı ifade edildi.

Ahıska Türklerinin tarihte yaşadıkları sorunları bilen ve Ahıska Türklerine yaşadıklarından dolayı kalben bağlı olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Ahıskalı gençler için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Uluslararası öğrenci birimi ile de görüşerek Ahıskalı gençlerimiz için kurallar çerçevesinde gereken yardımı göstereceklerini kaydettiler. Samimi ortamda geçen görüşmenin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Görüşmenin detayları hakkında rektör kendi sosyal medya hesaplarından destek mesajı yayınladı. DATÜB Gençlik Kolları olarak kendisine teşekkür ediyoruz.