DATÜB Gençlik Kolları, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ni ziyaret etti

Prof. Dr. Akın Levent'le gerçekleştirilen görüşmede, üniversitede eğitim gören Ahıskalı öğrencilerin çoğunluğunun sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Ukrayna'dan Erzincan'ın Üzümlü ilçesine iskanlı göç ile getirilerek yerleştirilen ailelerin çocukları olduğuna dikkat çekildi.

Kısa sürede eğitim konusunda adaptasyon sürecini atlatan öğrencilerimiz kazandıkları bölümlerde eğitimlerini devam ettirdikleri ve eğitim konusunda sorunlarının olmadığı, ortaya çıkan sorunların ise DATÜB Erzincan Temsilciliği ile üniversite arasındaki güçlü iletişim sayesinde çözüldüğü dile getirildi. 2019-2020 eğitim öğretim yılından başlayarak Ahıska Türkleri'nin ülkelerden gelen Ahıskalı öğrenci adaylarının da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ni tercih etmeleri için teşvik edileceği belirtildi.

Prof. Dr. Akın Levent ise konuşmalarında Ahıskalıların yaşadıkları sorunlarını benimsediklerini, halkın gençlerin eğitimine büyük ihtiyacının olduğunu vurguladı. Erzincan'daki Ahıskalı öğrenci sayısının artırılması istikametinde gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Prof. Dr. Akın Levent ile gerçekleştirilen görüşmenin hemen ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile ikinci bir görüşme gerçekleştirildi. Gerçekleşen görüşmede YÖK'e belirtilen kontenjanların sonuçlarının yakın zamanda ilan edileceği ve bu kontenjanların açıklanmasının ardından başvuruların yapılacağı teyit edildi. DATÜB Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza, DATÜB Gençlik Kolları Eğitim Komisyonu Üyesi Orhan Faik ve öğrenci temsilcimiz tarafından gerçekleştirilen görüşmelerin sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

DATÜB Gençlik Kolları olarak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine değerli zamanlarını bize ayırdıkları için teşekkür ederiz.