DATÜB Gençlik Kolları, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü ile görüştü

DATÜB Gençlik Kolları 2017 yılında başlatmış olduğu eğitim çalışmalarını, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü ile görüşerek başlattı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile gerçekleştirilen görüşmede DATÜB Gençlik Kolları Eğitim Komisyonu Üyesi Orhan Faik, Dünya Ahıska Türkleri Birliği'nin ve DATÜB Gençlik Kolları'nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sivas çevresindeki üniversitelerde Ahıskalı öğrencilerin sayılarına nisbeten Sivas'ta bu sayının geride kaldığı ifade edildi. DATÜB Gençlik Kolları olarak yürütmüş olduğumuz eğitim çalışmalarıyla gençlerimizin eğitimine dikkat edildiği ve her geçen sene üniversiteli gençlerimizin sayısının artırılması için büyük çaba gösterildiği vurgulandı. Yıldız, DATÜB Gençlik Kolları'nın eğitime verdiği bu güçlü destekten dolayı memnuniyet duyduğunu vurguladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olarak burada da Ahıskalı öğrencilerin sayısının artırılmasına destek verileceğini ifade ettiler.

Daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofis Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu ile gerçekleştirilen görüşmede ise Ahıskalı öğrencilere KYK yurtlarında indirimli ikamet etme imkanı verileceği ve üniversite başvuru kayıt sürecini takip edeceklerini ve DATÜB Gençlik Kolları'nın da destekleriyle Ahıskalı öğrencilere başvurularının değerlendirilmesi sonucunda tercih yaptıkları bölümlerde yardımcı olacaklarını belirttiler.