Dünden Bugüne Ahıska Türkleri fotoğraf sergisi Kayseri'de gerçekleşti

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği Gençlik Kolları’nın birlikte düzenlediği Ahıska Türklerinin tarihini, kültürünü ve 14 Kasım 1944 tarihinde yaşamış oldukları sürgünü ve yaşanan acı olayları anlatan “Dünden Bugüne Ahıska Türkleri” fotoğraf sergisi, 26 Nisan'da Kayseri’de düzenlendi.

Sergiye MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Emekli Kayseri Milletvekili Op. Dr. Seyfi Şahin, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Talas Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov, şehirde bulunan diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri ve onların yanı sıra misafirler katıldı.

Serginin açılış konuşmasında Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın İsmet Taymuş, Ahıska Türkleri’nin tanıtılmasının öneminden bahsederek gelen protokol ve misafirlere teşekkür etti. Ardından Sayın Baki Ersoy, yaptığı konuşmada programın öneminden ve bu tür kültürel aktivitelerin devam ettirilmesinden söz etti ve her zaman yapılacak tüm çalışmalara destek olacağını bildirdi. Ardından DATÜB Gençlik Kolları’nı temsilen Haydar Habibov, gelen protokol ve misafirlere Ahıska Türkleri ile ilgili sergide yer alan fotoğraflar hakkında detaylı bilgi verdi.