Ahıskalı Recep Tursunov, Azerbaycan'da güreş şampiyonu oldu

Ahıskalı Recep Tursunov Azerbaycan'ın Gence kentinde gençler arasında düzenlenen şampiyonada, 44 kiloda birincilik kazandı.

Ahıskalı Recep Tursunov (11), 2008 yılında Saatli iline bağlı Varhankend köyünde dünyaya göz açtı. Daha sonra ailesi ile birlikte Bakü'ye komşu il olan Abşeron'un Masazır Kasabasına yerleşti. Şimdi ise Aliağa Vahit Tam Ortaokulunun 5'inci sınıfında eğitim alıyor.

Okul derslerinde oldukça başarılı olan Tursunov, derslerinden geriye kalan boş zamanlarını güreş yaparak geçiriyor. Oldukça kısa süre içerisinde spora olan sevgisi ve azmi sayesinde çıktığı yarışmalarda her zaman seçilmeyi başardı. Azerbaycan'ın Gence kentinde düzenlenen yarışmada 44 kiloda 1'inci oldu.

11 yaşındaki Recep'in hem eğitimine hem de spora olan ilgisi karşısında kayıtsız kalmayarak onu destekleyen ve her zaman arkasında duran başta babası Nuriddin Tursunov'a ve diğer aile üyelerine teşekkür ediyoruz. Genç sporcumuza ise bundan sonra da "Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur" deyimini rehber edinerek daha azimle çalışarak daha büyük başarılar kazanmasını arzu ediyoruz.