Bakü'de üniversite adayları için bilgilendirme toplantısı yapıldı

DATÜB Azerbaycan Temsilciliği ve DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilciliği tarafından organize edilen toplantıda, DATÜB Gençlik Kolları Eğitim Komisyonu Üyesi Orhan Faik, üniversite öğrenci adayları ve velileri ile görüştü.

Toplantıya DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, DATÜB Azerbaycan Kadın Kolları Başkanı Gülnare Salayeva, DATÜB Gençlik Kolları Azerbaycan Temsilcisi Kenan İbrahimli, Bakü'de ve diğer illerde yaşayan Ahıskalı öğrenciler ve öğrenci adayları ile veliler katıldı.

Toplantıda konuşan DATÜB Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, Ahıskalı gençlerin eğitimli olması ve gelecekte milletimize faydalı olmalarının DATÜB'ün en önemli üç hedefinden biri olduğuna vurgu yaparak, DATÜB'ün Bakü'de açılan temsilcilik ofisi aracılığıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Azerbaycan'da yaşayan Ahıskalılara ve gençlere maddi, manevi gerekli desteği sağlayacağını belirtti.

Öğrenci adaylarına Türkiye'deki üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi veren Orhan Faik, velileri ve öğrenci adaylarını ilgilendiren soruları cevapladı.

Katılımcılar yapmış olduğu bilgilendirme, Ahıskalı gençlerin kariyer planlaması ve gelecek hedeflerine daha planlı bir şekilde ilerlemesi yönündeki çalışmalarından dolayı DATÜB'e teşekkür ettiler.

Oldukça güzel ve samimi bir ortamda geçen toplantı sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.