Bursa'da öğrencilerle bir araya gelindi

DATÜB Gençlik Kolları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Bursa’da üniversite kazanan öğrencilere “Hoş Geldin” gecesi düzenledi. Yaklaşık 150 öğrencinin bir araya geldiği programa DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un yanı sıra DATÜB Yönetim Kurulu Üyeleri, ülke ve bölge temsilcileri de katıldı.

Üniversite öğrencilerinin maddi ve manevi sorunlarının masaya yatırıldığı buluşmada Konuşma yapan Ziyatdin Kassanov, gençlerin geleceğin teminatı olduğunu belirtirkenDATÜB olarak her daim öğrencilerin yanında olacaklarını söyledi. Kassanov, “Gençler bizim geleceğimiz. Bundan dolayı gençlerimizle bir araya gelmek, onların sıkıntısını dinlemek, problemlerini öğrenmek ve onlara yardımcı olabilmek için buradayız. En büyük amacımız onlara güzel bir eğitim almalarını sağlamak. Güzel bir eğitim sayesinde onlara yol açmak. Maddi, manevi her anlamda öğrencilerimize olan desteğimizi sürdüreceğiz. Bizim en büyük destekçimiz Türkiye’dir. Dokuz farklı ülkeden öğrencilerimizi getirip burada okutuyoruz. DATÜB olarak tüm imkânlarımızla öğrencilerimize ayrım yapmadan yardım etmeye çalışıyoruz” dedi.

DATÜB Gençlik Kolları Başkanı İsmihan Kassanov ise bu yola “Gelecek İçin Güçlü Gençlik” sloganıyla çıktıklarını belirterek öğrencilerin üniversiteye başladıkları ilk yıldan mezun oluncaya kadar eğitim süreceklerini bizzat takip edeceklerini, öğrencilerin okudukları bölümlerden başarılı bir şekilde mezun olmaları için ellerinden gelecek her şeyi yapacaklarını söyledi.