Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ziyaret edildi

​Dünya Ahıska Türkleri Birliği Gençlik Kolları Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Genel Sekreteri Metin Uğurtürk`ü ziyaret etti.

DATÜB Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza ve Gülmira Elisagil ile birlikte gerçekleştirilen görüşmede Ahıskalı gençlerin üniversitedeki eğitim durumları hakkında bilgi alındı. Bunun akabinde geçen yıl 15 Ahıskalı öğrencinin üniversiteye alındığını belirten genel sekreter, öğrencilerin tümünün Ukrayna`dan Türkiye`ye getirilmiş Ahıskalı Türkler olduğunu ifade etti.

Bu yıl da Ahıskalı öğrencilerin alımını planladıklarını söyleyen Metin Uğurtürk, Ağustos ayı itibarile başvuruları değerlendireceklerini bildirdi. Gençlik Kolları olarak, sadece Erzincan`da ikamet eden öğrencilerin değil, dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye`ye gelerek eğitim almak isteyen öğrencilere de destek verilmesi ricasında bulunuldu.

Genel sekreter bu konuda Ahıskalı Türklere ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. DATÜB Erzincan Temsilciliği olarak daha sıkı bir iletişim sağlayacaklarını ifade eden Vahit Mirza, gençlerimize verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.