Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ziyaret edildi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Gençlik Kolları üniversitelerle temaslarını sürdürüyor.

Hem üniversitelerde eğitim gören geçlerimizin eğitim ve sosyal durumları ile yakından tanışmak, hem de gelecek için öğrenci adaylarımıza destek vermek amacıyla gerçekleştirilen görüşmelerimizde öğrencilerimiz hakkında güzel haberleri almak bizleri sevindirmektedir. Bu kapsamda yapılan görüşmelerden biri de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile gerçekleştirildi.

Üniversite rektör yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden ile samimi ortamda geçen görüşte üniversitedeki öğrencilerimiz hakkında bilgi aldık. Biga`daki yerleşkelerde de birçok Ahıskalı öğrencinin bulunduğunu ifade eden rektör yardımcısı, tüm gençler ile olduğu gibi Ahıskalı gençlerle de yakından ilgilendiklerini bildirdi. Bundan başka, Ahıskalı gençlerin tüm bölümlerde başarılı olduklarını, üniversiteyi bitirdikten sonra lisansüstü eğitime devam eden Ahıskalı öğrencilerin bulunduğunu ifade etti.

​Daha sonra üniversite Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatör Yardımcısı Zija Shehi ile bir araya gelindi. Lisansüstü eğitim alan Ahıskalı öğrencileri de görüşe davet eden Ziya Shehi Ahıskalı gençlerin parlak geleceğine şahit olduklarını ifade etti. Halen kalıplaşmış bölümleri seçmekte devam eden gençlerimize çağrıda bulunan koordinatör yardımcısı, üniversitenin geniş çerçevede eğitim almak için imkanlar sunduğunu ve bundan gençlerin yararlanması gerektiğini belirtti.

Sonda DATÜB Gençlik Kolları temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çekildi.